close
تبلیغات در اینترنت
<

بهترين کرک ها

html itemscope itemtype="http://schema.org/LocalBusiness"> بهداشت جنسی

عکس و کلیپ های بازیگران سینما و تلویزیون
بهداشت جنسی
...
آخرین مطالب انجمن
عنوان پاسخ بازدید توسط
[Forum_Post_Title] [Forum_Post_Count_Answer] [Forum_Post_Hit] [Forum_Post_Last_Author]
--------- --------- --
نوشته شده در تاريخ 27 / 3 - 15 توسط علی

 

نمی دونم تا بحال داستان های سکسی رو خوانده اید یا نه !؟
به نظر می رسه اگر اهل گشت و گذارهای اینترنتی باشید با این داستان ها برخورد کرده اید و به احتمال زیاد هم یکی از این داستان ها را مطالعه کرده اید.

سوال مهم و اساسی این هست که چه کسانی و به چه منظوری این داستان ها را می نویسند !؟

عمده مسائل و نقاط حساس و قابل تامل در این نوع داستان ها ؛ سکس و خیانت به همکار و خویشان و همسایه و یا حتی مادر-خواهر-عمه-خاله را شامل می شوند.
خوب با توجه به این موضوعات ؛ اهداف نویسنده و یا بهتره بگم نویسندگان این گونه داستان ها چیست؟ مطئنا" هدف سرگرم کردن و لذت بخشی و یا ایجاد حس روشنفکری و بالندگی و بلوغ در ما نیست !
تا بحال فکر کرده اید که هدف از اینگونه داستان های کوتاه و آنی و خیانت ؛  آنهم (اکثر اوقات) با محارم چیست ؟

سکس با محارم و خیانت و به دوستان و همسایگان و آشنایان و یا حتی همجنس بازی (زن با زن  و   مرد با مرد) چرا بایستی به صورت داستان در سرتاسر اینترنت به صورت گسترده گسترش یابد و من و شما و دیگری (که ممکنه مادر و پدر و خواهر و برادر من و شما باشند ) آن را مطالعه کنند !؟

در عمده این داستانهای سکسی یک زندگی بی قید و شرط ؛ یک زندگی لذت بخش بدون مسئولیت ؛ سکس و لذت جنسی با هر کس و در هر شرایطی بدون هیچ شرم و حیایی ؛  و تن دادن به مسائل جنسی بدون هیچ مرز و قاعده و قانونی القا شده و حتی نویسندگان این گونه داستانها در صدداند تا حریم پاک خانواده را هم به سمت و سو کشانده و فریادزنند که شهوت و لذت بالاتر از هرچیزی است !!!

در اکثر داستنهایی با این گونه موضوعات دختران جوان را شهوت پران و بسیار مشتاق و  زنان را گرم و گاها گداخته و سرشار از حس و میل جنسی و فاقد هرگونه مسئولیت قانونی و شرعی و وجدانی و مردان را سـرد و بی رمق نشان داده و در بسیاری از مواقع این زنان و دختران هستند که پیشنهاد داده و مردان هم از خدا خواسته قبول می کنند و یا اینکه در نبود جنس مخالف به خود ارضایی روی آورده و طوری وانمود می شود که حتما و بدون فوت وقت و درنگ بایستی این حس و شهوت ارضا شود. !!!

نویسندگان این مجموعه از داستانهای آلوده و با هدف ؛ تمام افراد جامعه را در تیرس خود قرار می دهند. برای نمونه ؛ بعضی از اینگونه داستانها بین افراد زیر رخ می دهد :
.           دختر پسر عمو و دختر پسر خاله و دختر پسردایی و دختر پسر عمه و ...
به نظر شما چه اهداف و منافعی در ورای براندازی و شکستن اصول و اعتقادات حاکم بر خانواده هاست !؟

مطمئنا" نویسندگان این سری از داستانها و گسترانندگان آنها در جامعه و در نهایت افکارعمومی منتظر ماحصل و نتیجه آن هستند ؛ که بایستی ویران کننده و گسترده تر در جامعه ظهور کند.

خانواده کوچکترین و بنیادی ترین نهاد یک جامعه است.
هر رویدای که در خانواده روی دهد ؛ اگـر بررسی و علت یابی و برطرف نشود مانند یک بیماری مسری و واگیردار به تک تک خانواده ها سرایت و در نهایت بدنه جامعه را دربــر گرفته و جامعه را به سمت و سوی "نطفه هرزه" که همان رویداد اولیه در خانواده هست ؛ می کشاند.

حال نظر شما دوست عزیز را جویا می شوم که آیا ؛
داستان های سکسی سرگـرمی کوتاهی است برای من و شما یا نابودی ریشه ها !؟؟

 

طبقه بندی: بهداشت جنسی,
برچسب ها: "داستان سکسی", "اثرات داستان سکسی", "داستان سکسی در جوانان", "داستان سکسی چه ضرر هایی دارد",
بازدید (1550)

امتیاز : نتیجه : 5 امتیاز توسط 5 نفر مجموع امتیاز : 14


نوشته شده در تاريخ 04 / 02 - 0 توسط علی

حضرت محمد( سلام و درود خداوند بر او و خاندانش باد) فرمودند:
هرگز انحراف جنسی گسترش پیدا نمی کند و در میان مردم شایع نمی شود مگر اینکه عده ای در آن زیاده روی کنند. در این صورت به بیماری ها و آفت هایی مبتلا می شوندکه در میان گذشتگان آن ها نبوده است.
همچنین ایشان فرمودند: هنگامی که زنا (محصن یا محصنه) بین عده ای خاص شیوع پیدا کند، مرگ و میر میان آن ها زیاد می شود.
با نگاهی به آمار امور جنسی در آمریکا می توان درستی این حدیث را دریافت:
۱) هرساله ۱۳۴۰۰۰ مورد جدید از بیماری سفلیس رخ می دهد که بیشترین آمار در ۴۰ سال گذشته است.
۲) هر ساله ۱.۳ میلیون مورد بیماری سوزاک ( اتشک) رخ می دهد.
۳) هر ساله ۲۴ میلیون مورد از ویروس عامل ایجاد ورم پوستی(HPV) رخ می دهد که درصد بیشتری از آن در میان جوانان مشاهده می شود.
۴) ۶۳% از بیماری های ناشی از تماس جنسی (STD) هر ساله میان افراد زیر ۲۵ سال اتفاق می افتد.
۵) بیماری ایدز مهم ترین عامل مرگ بین افراد ۲۵ تا ۴۴ سال است.
۶) کاندوم های HPV هیچ گونه حفاظتی در مقابل این بیماری که عمده ترین مشکل از دید متخصصان بیماری های مربوط به زنان است ایجاد نمی کند و باعث تقریبا تمامی سرطان های گردنه رحم است.
انسان از هیچ چیز به اندازه سهل انگاری، زنا، لواط، زنای با محارم، رابطه جنسی زن با زن صدمه ندیده است و این ها در جوامعی دیده می شود که خود را از قوانین الهی دور کرده اند.
حدیثی که در بالا به آن اشاره کردیم شرح حال جوامع غیر مسلمان است. ( و جوامعی که اسلام در آنها هست ولی مسلمان وجود ندارد. مترجم). مشکل این جوامع از زمانی شروع شده که قوانین الهی را کنار گذاشتند و به پیروی از سکولاریزم و مفاهیم بی قید و بندی در آن پرداختند. رسانه ها بزرگ ترین نقش در گسترش این جنایت شنیع داشتند. بسیاری از برنامه ها و شبکه های تلویزیونی در گسترش فرهنگ بی قیدی جنسی و زنا تبلیغ نمودند. آن ها گفته دانشمندان در مورد اینکه زنا می تواند راهی برای آزاد کردن تنش ها و نیاز های جنسی باشد تبلیغ نمودند و گفتند که می تواند بسیاری از مشکلات روانی را حل کند. بسیاری از سخنرانی ها در مدح این جنایت بر علیه بشریت تبلیغ نمودند. بدتر اینکه رسانه های عمومی جمعی این عقیده را در ذهن جوانان وارد کردند که نباید عفیف و پاکدامن باقی بمانند. عفیف بودن باعث شرمندگی جوانان عفیف در جوامع غربی است. بی قیدی جنسی در همه جا گسترش یافته است.
سازمان ها و قوانین از این افراد حمایت می کنند. کلوپ های شخصی و پارک ها و ساحل ها برای انجام این کارها آزاد است. مطالعه ای جدید نشان داده است که مشاهده صحنه های جنسی به خاطر ظهور پایگاه های اینترنتی زیاد شده است به طوری که ۲۳۰ میلیون صفحه یعنی ۷% از صفحات اینترنتی را به خود اختصاص می دهند.
گزارشات اخیر سازمان بهداشت جهانی نشان می دهد که بیماری های جنسی شایع ترین نوع بیماری است که غرب با آن دست به گریبان است. تاثیرات آن در سن های مختلف روبه افزایش است.
دکتر George Gold می گوید در دنیا در هر ثانیه، چهار نفر دچار بیماری جنسی می شوند و دکتر George Kous می گوید که مقدار واقعی بیش از این عدد و ۴ تا ۱۰ برابر این مقدار است. دکتر George Gold در کتابش می گوید که تمام امید های ما به اینکه پزشکی و تجهیزات آن می توانند بیماری های جنسی را ریشه کن یا حداقل محدود سازند دود شدند و به هوا رفتند... علت این مشکل در تغییر رفتار اجتماعی انسان است.
صدای حکیمان با بلند تر شدن صدای دشمنان بشریت ضعیف تر می شود. اکنون در غرب این فرهنگ که شخصی که قبل از ازدواج دارای رابطه جنسی نبوده است آدم غیرعادی می باشد، رسوخ کرده است.
دکتر snowfield در کتابش به نام sex diseases می گوید که: جامعه فعالیت جنسی ممنوع را ندیده می گیرد. اکنون وقتی از مسایل جنسی در جمع مردم صحبت می شود، هیچ احساس شرم و خجالت به وجود نمی آید و عفت عمومی عادتی پوسیده است. رسانه ها به این بهانه که این یک نیاز غریزی است، هرزگی را ترویج می کند. زنا حتی در کلیسا هم عملی عادی شده است. بسیاری از کشیشان برای جلب طرفدار در این مورد صحبت می کنند. روزنامه ها می گویند که بیش از ۸۰% راهبان زن و راهبان مرد و کشیشان عمل زنا را انجام می دهند و ۴۰% آن ها هم جنس باز هستند.... بعضی از کلیسا ها ازدواج مرد با مرد را مجاز کرده اند.
به بیماری ها و آفت هایی مبتلا می شوندکه در میان گذشتگان آن ها نبوده است.
بسیاری از بیماری ها قبلا وجود نداشته اند. این بیماری ها عامل مرگ های بسیاری هستند و خطر ویروس آن ها در این است که خود را اصلاح می کنند. ما در مورد عمومی ترین آن ها صحبت می کنیم.
۱) ایدز
در بین آفت هایی است که حضرت محمد آن را در میان جوامعی که زنا می کنند پیش بینی کرده است.
آفت به بیماری های گفته می شود که درمان آن غیر ممکن است.
HIV/AIDS رنجی غیر قابل بیان به بشر تحمیل می کند. در بعضی از کشور ها حتی روند رشد را معکوس کرده است. تا اواخر دهه ۱۹۷۰ بیش از ۲۳ میلیون نفر جان خود را به خاطر آن از دست داده اند. تا سال ۲۰۱۰ کشته های آن به ۴۵ میلیون نفر می رسد. تا آن موقع نرخ کشتار بچه ها در بعضی از کشور ها دو برابر می شود. HIV/AIDS انفجار مخربی را در جوامع و اقتصاد و ثبات آن ها به راه می اندازد. کشاورزان، پزشکان، معلمان، روشنفکران و پلیس ها و غیره را به کام مرگ می کشاند.
HIV/AIDS بیماری روبه رشد در میان جوانان به خصوص دختر ها است. از ۵ میلیون مورد این بیماری در سال ۲۰۰۲ نیمی از آن میان جوانان بوده است. بیش از یک سوم کسانی که به این بیماری مبتلا هستند زیر ۲۵ سال هستند و تقریبا دو سوم آن ها زن هستند. HIV/AIDS ۱۴ میلیون بچه را بی سرپرست کرده است و چند میلیون بیشتر را در خطر زیادی قرار داده است. بیش از ۲۰۰۰ نفر در روز در سال گذشته به این ویروس دچار شده اند که یا در هنگام حاملگی یا تولد یا شیردهی از سینه مادر بوده است.
بسیاری از محققان اعتقاد دارند که این ویروس از جنوب صحرای آفریقا در طول قرن بیستم آمده است و اکنون همه گیر شده است و حدود ۳۸.۶ میلیون نفر در دنیا به آن مبتلا هستند. در ژانویه ۲۰۰۶، دستور کار مشترک سازمان ملل برای HIV/AIDS، (UNAIDS) و سازمان بهداشت جهانی (WHO) پیش بینی کردند که این ویروس از زمان شناسایی اش در ۵ جون ۱۹۸۱ تا به حال ۲۵ میلیون نفر را کشته است که آن را یکی از کشنده ترین بیماری همه گیر در تاریخ کرده است. فقط در سال ۲۰۰۵ حدود ۲.۴ تا ۳.۳ میلیون نفر در اثر آن مرده اند.
ایدز در اثر ویروسی به وجود می آید که تنها بعد از اینکه زیر میکروسکوپ الکترونیکی هزاران بار بزرگتر شده دیده می شود. این ویروس توانایی ناگفتنی در اشغال سلول و تکثیر از طریق کنترل کردن راز های ژن ها در سلول دارد. این ویروس به سلول های T۴ که پایه سیستم ایمنی است حمله می کند و در نتیجه این سلول را کاملا از بین می برد.
این ویروس کشنده با حمله به سلول های T۴ کاملا آن ها را فلج می کند و سپس با رمز گشایی رمز های ژن هایش، تعداد خود را افزایش می دهد. در مرحله بعد تعداد زیادی از آن به سلول های دیگر حمله می کنند و چیزی که بسیار عجیب است آن می باشد که وقتی سلول های T۴ می بینند که یکی از آن ها نابود شده است، دست به خود کشی می زنند و بعد کل سیستم ایمنی چنین کاری می کند.( به نظر من این بیماری زبان خاصی دارد و با عملکرد خود که سیستم ایمنی را از بین می برد دارد می گوید کسانی که بی بند و باری جنسی دارند و زنا می کنند در حقیقت امنیت جامعه را تهدید می کنند و نسل بشر را از بین می برند. مترجم)
بعد از ازبین بردن سیستم ایمنی، تعداد زیادی از ویروس ها به بدن انسان حمله می کنند و باعث به وجود آمدن هرگونه بیماری می شود و بسیاری از بیماری ها خود را نشان می دهند که تعدادی از این بیماری ها در زیر آمده است:
انقباض شکمی، حالت تهوع یا استفراغ. اسهال. لنف های درشت شده در گردن، زیر بغل و کشاله ران. تب. سردرد. دردهای ماهیچه ای و درد مفصل. جوش و خارش پوست. گلو درد. کاهش وزن. سرآسیمگی و عدم توانایی در تمرکز،سرفه خشک، خستگی، تب، کم اشتهایی،درد در دهان، تغییر شکل ناخن ها. عرق کردن در شب. تفس کوتاه .درد در هنگام بلع، تغییرات شخصیتی و ذات الریه، سرطان و ....
این بیماری به سرعت خود را اصلاح می کند به طوری که پیدا کردن دارویی برای آن را غیر ممکن می کند.
ـ آیا حضرت محمد انسان ها را از خطر آن آگاه نکرد؟
ـ آیا تمامی بیماری های ناشی از تماس جنسی، تنبیهی از طرف خداوند نیست؟
ـ آیا فقط انسان ها در خطر ابتلا به این بیماری هستند یا حیوانات نیز ممکن است مبتلا شوند.
ـ انسان قادر به پیدا کردن واکسنی برای آن نیست زیرا به سرعت خود را عوض می کند.
۲) سفلیس
از زمان پیدایش آن در سال ۱۴۹۴، این آفت زندگی میلیون ها نفر را گرفته است و در آینده زندگی بسیاری را نیز می گیرد. ویروس این بیماری هنوز در حال تغییر شکل است. سفلیس بیماری است که در هنگام تماس جنسی منتقل می شود. این بیماری در صورتی که درمان نشود بسیار خطر ناک است و احتمال ابتلا به ایدز را در فرد زیاد می کند.
۳) سوزاک
این بیماری در اثر عوامل زیر به وجود می آید:
ـ رابطه جنسی با شخص مبتلا
ـ تماس جنسی دهانی.( این مورد عمومیت کمی دارد)
ـ وسایل جنسی مشترک
ـ لمس قسمت های مختلف بدن با انگشت( مثلا تماس ناحیه شرمگاهی و بعد تماس با چشم)
ـ هرگونه تماس خیلی نزدیک
ـ باکتری آن می تواند از طریق دست دادن منتقل شود( این مورد کم پیدا می شود)
ـ در هنگام تولد بچه
ـ از طریق بوسیدن معمولی، حمام ، توالت، لیوان یا صندلی توالت مشترک منتقل نمی شود.
۴) عفونت تبخالی
ابتدا به صورت احساس سوزش و خارش در محل به وجود می آید. بر اساس اینکه شدت بیماری در چه حدی باشد، به دنبال این احساس های اولیه، ناحیه ای ورم کرده در آن قسمت به وجود می آید. سپس این قست دردناک می شود و وقتی دست به آن زده شود بسیار دردناک می شود. در نهایت این ناحیه چرکین می شود و از خود مایع شفافی را به بیرون می دهد و سپس به مدت یک هفته تا ده روز خوب می شود. این زمان از شخصی به شخص دیگر متفاوت است.
از شروع بیماری، بسیاری از بیماران دچار سردرد، خستگی شدید، انقباض عصبی می شوند که باعث از دست دادن کنترل فردی می شود. خستگی ناشی از این تبخال ها می تواند با افسردگی ناشی از ظاهر بیماری در فرد دنبال شود و فرد را خیلی ناراحت کند و همین ناراحتی می تواند به تشدید بیماری منجر شود.
● راه حل اسلام برای بی بند و باری جنسی و زنا
خداوند در قرآن می فرمایند:
قُلْ لِلْمُؤْمِنِینَ یَغُضُّوا مِنْ أَبْصَارِهِمْ وَیَحْفَظُوا فُرُوجَهُمْ ذَلِکَ أَزْکَی لَهُمْ إِنَّ اللَّهَ خَبِیرٌ بِمَا یَصْنَعُونَ (٣٠) نور
"به مردانی که ایمان آورده اند بگو که چشمان خویش را فرو گیرند و زهارشان را نگه دارند. این برایشان پاک تر است، خداوند به آنچه می کنند آگاه می باشد." سوره نور آیه ۳۰
بنابراین مرد و زن باید نگاه خویش را کنترل کنند. ( در هنگام نگاه کردن، نگاهشان رو به پایین باشد)
نگاه کردن به زن تاثیر زیستی بر روی بدن دارد و اگر این نگاه به نامحرم باشد، این تاثیر نوعی ضرر به حساب می آید.
مطالعه ای که در زیر می آید تاثیرات نگاه کردن بد به زن( نگاه کردن به قصد لذت بردن) را نشان می دهد:
مقدار هورمون های جنسی افزایش می یابد و ذخیره می شود و تمایل به ارضا جنسی زیاد می شود، سیستم عصبی تحریک می شود و تعداد ضربان قلب زیاد می شود و به خاطر catecholamine فشار زیادی به قلب می آید.
افزایش این هورمون ها منجر به التهاب غده تیروئید می شود و ضرر های دیگر را با خود به همراه می آورد.
آمار نشان می دهد
ـ ۴۰% این افراد از همسران خود جدا می شوند.
ـ ۵۰% آن ها از مشکلات مالی رنج می برند.
ـ ۲۷% تا ۴۰% کار خود را از دست می دهند.
ـ حتی کسانی که از همسران خود جدا نمی شوند با زنان دیگر زنا می کنند.
ـ این کار منجر به ضعف جنسی و عدم توانایی ارکشن می شود.
ـ مشاهده تصاویر تحریک کننده به مدت سه روز متوالی منجر به کاهش توانایی ارکشن در روز سوم در مقایسه با روز اول می شود.
ـ تغییرات هورمونی که به دنبال تحریک جنسی ایجاد می شود در صورتی که ارضا نشود منجر به تاثیرات بد در بدن می شود.
زنان نیز باید کنترل نگاه خود را داشته باشند و نباید به قصد لذت بردن به مردان نگاه کنند.
روایتی در مورد پیامبر است که در کنار همسر خود نشسته بودند و شخص نابینایی به حضور ایشان آمد، پیامبر از همسر خود خواست که به اتاق دیگری بروند. همسر ایشان پرسید برا چه؟ او نابینا می باشد. پیامبر به او گفتند: تو که نابینا نمی باشی.
در حقیقت اگر کنترل نگاه از طرف مردان صورت گیرد تاثیر بیشتری در کنترل این قضیه دارد. (زیرا مردان زودتر تحریک می گردند. مترجم)
پیامبر فرمودند کسی که نگاه خود را کنترل کند، در قلب طرف مقابل محبوب می شود.
(حضرت علی هم فرمودند:{ آنچه که چشم می بیند در قلب می نشیند}. و مرض قلبی که خداوند در قرآن به آن اشاره می کنند می تواند از این جا شروع شود. مترجم)

طبقه بندی: بهداشت جنسی,
بازدید (357)

امتیاز : نتیجه : 0 امتیاز توسط 0 نفر مجموع امتیاز : 0از بدن را که تاثیر مهمی در کیفیت زندگی هر فرد می‌گذارد و حتی ممکن است به مرگ منتهی شود، نادیده نگیرید.

صحبت کردن درباره بیماری‌های دستگاه تناسلی مردان و زنان در جامعه ما به‌علت حجب و حیای فرهنگی حاکم آسان نیست اما از طرفی نمی‌توان بیماری‌های مهم این ناحیه بدن را که هر‌گونه اختلال در آن تاثیر مهمی در کیفیت زندگی هر فرد می‌گذارد و حتی ممکن است به مرگ منتهی شود، نادیده بگیریم.
به همین علت برای آشنایی بیشتر با این بیماری‌ها به سراغ دکتر سید جلیل حسینی، استاد اورولوژی دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی و رئیس انجمن اورولوژی ایران رفتیم.

آقای دکتر، مهم‌ترین بیماری‌های ناحیه تناسلی در مردان چیست؟
در رشته اورولوژی در سال‌های اخیر طبقه‌بندی جدیدی انجام شده که بیماری‌های این رشته را به ۶ یا ۷ رشته تخصصی تقسیم می‌کند و در کنگره‌های علمی نیز از همین تقسیم بندی تبعیت می‌شود.
براساس این تقسیم بندی بیماری‌های اورولوژی به چند دسته بیماری‌های کلیه و پیوند کلیه، اورولوژی زنان، اورولوژی اطفال، انکولوژی یا سرطان در اورولوژی، اندرولوژی (شامل بیماری‌های عقیمی و ناتوانی جنسی مردان) اندریولوژی (شامل روش‌های غیر تهاجمی از‌جمله برای دفع سنگ و اورولوژی ترمیمی (جراحی‌های ظریف و مشکل) دسته بندی می‌شود. بقیه بیماری‌ها شامل عفونت‌های دستگاه تناسلی و دفع ادرار نیز در گروه دیگری دسته بندی می‌شود که اورژانس‌های اورولوژی را هم در این دسته آخر قرار می‌دهند.

اگر از بیماری‌های انکولوژی یا سرطان‌های دستگاه تناسلی شروع کنیم، باید بگوییم که بیماری‌های خطرناک و مهمی در این دسته قرار دارند که عمدتاً بدون علامت هم هستند. یکی از این بیماری‌ها سرطان پروستات است که امروزه با معرفی تست PSA در سال‌های اخیر ما هم در کشور این بیماری را در مراحل اولیه تشخیص می‌دهیم، درحالی که قبلاً این طور نبود؛ مثلا یک آقای مسن ۵۰ یا ۶۰ ساله به‌علت اینکه زمین خورده بود و دچار شکستگی کوچکی شده است به پزشک مراجعه می‌کرد و ما گراف می‌گرفتیم و متوجه سرطان پروستات می‌شدیم. آن موقع معمولاً بیماری هنگامی تشخیص داده می‌شد که بسیار پیشرفت کرده بود و درمان آن سخت‌تر بود. اما امروزه با تست PSA می‌توانیم به موقع این بیماری را تشخیص دهیم و درمان کنیم.

شیوع این بیماری چقدر است؟
این بیماری در کشور ما شیوع کمی ندارد. در هر بخش اورولوژی که نگاه کنید همواره یک یا دو بیمار مبتلا به این عارضه که منتظر عمل جراحی هستند، بستری هستند. شاید این بیماری بین یک تا ۵ درصد در بین مردان شیوع داشته باشد. البته آمار من دقیق نیست، در این مورد مرکز تحقیقات اورولوژی بیمارستان سینا تحقیقات دقیقی انجام داده که می‌تواند قابل استناد باشد.

علائم بیماری سرطان پروستات چیست؟
مهم‌ترین علامت این بیماری نامنظم شدن ادرار است. گاهی فرد مجبور است چندین بار هنگام شب برای ادرار از خواب بیدار شود و گاهی مجبور است به سرعت خود را به دستشویی برساند تا مثانه را تخلیه کند. علائم در همین حد است و خیلی زیاد نیست ولی یک بیماری خطرناک و سرطان نهفته است که در مراحل پیشرفته به جراحی‌های بزرگ و درمان‌های متعدد، سخت و خطیر نیاز دارد؛ بنابراین مهم‌ترین علامت این بیماری اختلال در ادرار است که به‌خصوص در بین مردان بالای ۴۵ سال دیده می‌شود. این افراد حتماً باید با یک متخصص اورولوژیست مشورت کنند و ویزیت شوند.

و اگر به موقع مراجعه نکنند؟
در غیر این صورت، ممکن است در کوتاه‌ترین زمان ممکن، متاستاز بدهد، متاستاز استخوانی، ریوی و بیماری دست اندازی‌های مختلفی بکند و در فرصت کوتاهی فرد را از بین ببرد. سرطان دیگر که به‌خصوص در کشور ما شیوع بیشتری دارد، سرطان مثانه است. این بیماری از بافت خود مثانه به‌وجود می‌آید و گاهی از کلیه و حالب که محل عبور ادرار است به‌وجود می‌آید ولی عمدتاً در مثانه است. این بیماری هم تقریباً بدون علامت است، تنها علامت آن پیدا شدن خون در ادرار است که در مراحل اولیه به وضوح دیده نمی‌شود و گاهی به‌صورت یک تغییر رنگ جدی در ادرار مشاهده می‌شود.
مردان به‌خصوص مردانی که در معرض مواد خاصی هستند، مثلاً مردان سیگاری یا افرادی که مواد افیونی مصرف می‌کنند یا در صنایع مثلاً صنایع کشتی‌سازی‌، لاستیک‌سازی‌ یا حتی خشکشویی‌ها فعالیت می‌کنند، بیشتر در معرض این بیماری قرار دارند، همچنین کسانی که در خانواده شان سابقه سرطان مثانه هست نیز در معرض این بیماری قرار دارند.
هر چه تومور سرطان مثانه بزرگتر باشد، نفوذ بیشتری به دیواره مثانه می‌کند و خونریزی بیشتر می‌شود اما هنگامی که به وضوح خون در ادرار دیده شود، بیماری خیلی پیشرفت کرده است. بنابراین مردان در هر سنی که باشند اگر با تغییر رنگ ادرار مواجه شدند باید آن را جدی بگیرند چون ممکن است علامت سرطان مثانه باشد. یک آزمایش ساده ادرار این مسئله را روشن می‌کند، البته وجود خون در ادرار صرفاً علامت سرطان مثانه نیست، ممکن است نشانه سنگ یا یک بیماری کلیوی نیز باشد که خطر جانی کمتری دارند.
آنچه مهم است و می‌تواند به سلامت و عمر فرد آسیب جدی وارد کند، سرطان مثانه است که هیچ درد و علامت دیگری ندارد. شیوع این بیماری نسبت به سرطان پروستات خیلی بیشتر است. در همه بخش‌های اورولوژی و در همه مناطق کشور همواره تعدادی از این بیماران بستری هستند. شاید حدود ۱۰ درصد بیماران اورولوژی کشور این دسته از بیماران باشند. بیشتر این بیماران هم افراد سیگاری و افرادی هستند که در صنایع با مواد شیمیایی سر و کار دارند.

پس شیوع این بیماری در استان‌هایی که صنعتی‌ترند، بیشتر است؟
قطعاً، همین طور است اما اعلام آمار دقیق آن نیازمند مطالعات کشوری است که فعلاً اطلاعات آن را در اختیار نداریم، ممکن است وزارت بهداشت چنین آماری داشته باشد. سومین سرطان ناحیه تناسلی سرطان بیضه است. این بیماری شیوع زیادی ندارد و به ندرت دیده می‌شود ولی بیماری خطیری است که یک راه تشخیص ساده دارد. درست مثل آنچه برای تشخیص زودرس سرطان سینه به خانم‌ها توصیه می‌کنند که سینه‌هایشان را خودشان به‌طورمرتب معاینه کنند، به آقایان هم توصیه می‌شود، خودشان بیضه‌هایشان را معاینه کنند و اگر هر تغییر و نامنظمی را در بیضه‌شان دیدند، فوری به پزشک مراجعه کنند.
این بیماری گاهی به‌صورت جمع شدن آب دور بیضه دیده می‌شود اما این نامنظمی الزاماً نشانه سرطان بیضه نیست و ممکن است یک التهاب ساده باشد ولی حتماً باید به پزشک اورولوژیست مراجعه شود. چون اگر سرطان بیضه باشد بسیار خطرناک و تهاجمی است و بلافاصله به داخل شکم دست‌اندازی می‌کند، در آن صورت باید جراحی‌های خیلی سنگینی برای درمان آن انجام داد. اما اگر در مراحل اولیه تشخیص داده شود، خیلی راحت درمان می‌شود.

اورژانس‌های اورولوژی چیست؟
اورژانس تعریف مشخصی دارد؛ یعنی عارضه‌ای که باید به فوریت و در کوتاه‌ترین زمان ممکن به آن رسیدگی شود اما متأسفانه اکثریت مردم از موارد اورژانسی خبر ندارند و نمی‌دانند چه بیماری‌هایی اورژانسی است؛ البته گاهی که با یک بیماری مانند سنگ کلیه مواجه می‌شوند چون درد زیادی دارد و بیماری پر سر و صدایی است، (درد سنگ کلیه مثل درد زایمان است) به همین خاطر فرد بلافاصله به پزشک و اورژانس مراجعه می‌کند. ولی اورژانسی که من می‌خواهم به آن اشاره کنم، چیز دیگری است که درمان آن کاملاً وابسته به زمان است، زمان طلایی یا GOLDEN TIME دارد و اگر بعد از زمان طلایی مراجعه شود، متأسفانه هیچ کاری برای آن نمی‌توان انجام داد.
از لحاظ فرهنگی برای ما مشکل است که خیلی راحت این بیماری‌ها را در رسانه‌ها مطرح کنیم اما از طرفی تعهد پزشکی ما ایجاب می‌کند با کلماتی که مطابق فرهنگ و شئون جامعه ما باشد، این مسائل را مطرح کنیم. ۲اورژانس مهم در اورولوژی داریم. ببینید، بیضه ناحیه‌ای از بدن مردان است که برای تولید‌مثل، نطفه تولید می‌کند که برای پدر شدن یک مرد هنگامی که با نطفه همسرش به اشتراک گذاشته می‌شود منجر به تولید مثل می‌شود؛ بنابراین باید سالم باشد و بتواند اسپرم یا نطفه مردانه تولید کند.
در دوران بلوغ مردان ممکن است بیضه دور طنابی که عروق بیضه را تامین می‌کند، بپیچد و یک حالت گردش پیدا کند، این هیچ ربطی به حالت فرد یا شکل خوابیدن ندارد. خودبه‌خود اتفاق می‌افتد و «تورسیون» بیضه نام دارد، اگر چنین حالتی اتفاق بیفتد فرد باید حداکثر ظرف ۶ ساعت به پزشک متخصص اورولوژی مراجعه کند تا با یک جراحی ساده، بیضه را سر جایش برگرداند. در غیر این صورت بعد از گذشت ۶ ساعت بیضه دچار خون مردگی می‌شود و می‌میرد که دیگر هیچ کاری برای درمان آن نمی‌توان انجام داد.

علامت این بیماری چیست؟
علامت آن درد شدید در ناحیه بیضه است که به‌صورت ناگهانی به‌وجود می‌آید، ممکن است بیضه دچار بادکردگی هم بشود. اگرچنین علائمی دیده شد، فرد باید به سرعت ظرف ۲ یا ۳ ساعت خود را به یک متخصص اورولوژی برساند، حتی فرصت برای مراجعه به پزشک عمومی هم نیست و نیابد وقت را تلف کرد. درد شدید بیضه البته ممکن است به‌علت ضربه خوردن حین بازی فوتبال یا عفونت باشد. اگر عفونت باشد به راحتی با آنتی بیوتیک درمان می‌شود ولی تورسیون یا گردش بیضه خطرناک است و حتماً باید در زمان طلایی ۶ ساعته، در هر ساعت از شبانه‌روز که باشد بلافاصله درمان شود.

علتش چیست؟
علتش به آناتومیک بیضه مربوط است. ممکن است به‌صورت مادرزادی یک طرف بیضه سنگین‌تر یا سبک‌تر باشد و کمتر از یک درصد پسران ۱۰تا ۲۰ ساله ممکن است با این عارضه مواجه شوند.

عقیم می‌شوند؟
یک بیضه از بین می‌رود و باید از بدن خارج شود ولی ممکن است به‌علت تغییراتی که در بدن ایجاد می‌کند، سیستم ایمنی بدن را تحت‌تأثیر قرار دهد. در این صورت ممکن است از طریق خون و عکس‌العمل بدن، به بیضه طرف مقابل هم آسیب وارد شود در غیر این صورت ممکن است فرد برای بچه دار شدن دچار مشکل شود یا حتی عقیم شود. کمتر از نیم درصد مردان ممکن است به این عارضه مبتلا شوند.
بیماری اورژانسی دیگری که آن هم بسیار مهم است و اگر در زمان طلایی مراجعه نشود ممکن است منجر به ناتوانی جنسی دائمی فرد بشود به‌نحوی که مرد قدرت زناشویی خود را برای همیشه از دست بدهد، «پریاپیسم» است. به‌طور طبیعی مردان در زمان‌های مشخصی که صلاح می‌دانند، زناشویی می‌کنند. مدت زناشویی در افراد مختلف متفاوت است اما به‌طور کلی بعد از ارتباط جنسی آلت تناسلی مرد به حالت طبیعی قبل از این حالت برمی‌گردد اما اگر حالت نعوظ بیش از یک ساعت طول بکشد، شروع زنگ خطر است و اگر این اتفاق افتاد فرد باید حداکثر ظرف ۶ ساعت به پزشک مراجعه کند.
اگر بعد از این مدت وضعیت به حالت طبیعی برنگردد منجر به ناتوانی جنسی تا آخر عمر می‌شود و هیچ درمانی نیز نخواهد داشت. متأسفانه کمتر از یک درصد مردان از این مسئله مهم اطلاع دارند؛ به همین علت این بیماران معمولاً بعد از ۲۴ ساعت به پزشک مراجعه می‌کنند که دیگر دیر است و کاری نمی‌توان انجام داد. علت آن هم به جز ناآگاهی از اهمیت این مسئله مقداری هم به خاطر خجالت فرهنگی است. به همین خاطر سعی می‌کنند به اتفاق خانواده، خودشان مشکل را حل کنند که امکان ندارد و فقط یک متخصص می‌تواند مشکل را حل کند.

علت این عارضه چیست؟
علت آن ممکن است مصرف داروهای اعصاب و روان باشد. علل دیگری هم دارد، بعضی بیماری‌های خونی ممکن است عامل بروز این بیماری باشد. افرادی که مبتلا به بیماری گلبول‌های قرمز هستند، مستعد آن هستند. اما گاهی هم بدون هیچ علتی به‌صورت خودبه‌خودی اتفاق می‌افتد. مصرف کم یا زیاد مایعات هم ممکن است این حالت را ایجاد کند.

بیماری‌های عفونی دستگاه تناسلی چه مواردی هستند؟
بیماری‌های عفونی دستگاه تناسلی انواع مختلفی دارند، عامل این بیماری‌ها ممکن است میکروب‌های عمومی باشند یا میکروب‌ها و ویروس‌هایی که از طریق ارتباط جنسی منتقل می‌شوند. انواع قدیمی این بیماری‌ها سفلیس و سوزاک هستند اما امروزه بیماری‌های دیگری مانند ایدز و آنتی‌ژن‌هایی که از طریق رابطه جنسی منتقل می‌شوند نیز مطرح هستند.
در خانم‌ها عفونت مثانه هم بیماری مهم و شایعی است که مجبورند تند‌تند مثانه را تخلیه کنند، چون سیستم خروجی مثانه و ناحیه تناسلی در زنان به هم نزدیک است احتمال عفونت در آنها زیادتر است؛ به همین علت یک تا۲بار عفونت مثانه در زنان را طی یکسال طبیعی می‌دانیم و آن را جدی نمی‌گیریم ولی اگر عفونت مثانه در آقایان باشد حتماً باید به‌صورت جدی بررسی‌های لازم انجام شود. عفونت دیگر، عفونت بیضه است که در پسر‌بچه‌ها ممکن است اتفاق بیفتد که ممکن است مادرزادی باشد یا به‌صورت خودبه‌خود اتفاق بیفتد.

طبقه بندی: بهداشت جنسی,
بازدید (325)

امتیاز : نتیجه : 0 امتیاز توسط 0 نفر مجموع امتیاز : 0


.: Designed By Night-Skin.com - Seo & Translate By SeoGaleb.Ir :.


[ طراحی : نایت اسکین سئو و ترجمه: سئو قالب ] [ Weblog Themes By : Night Skin ]


عکس و کلیپ های بازیگران سینما و تلویزیون

بهداشت جنسی

سئو قالب

آرشیو

فروم

Site Map

عناوین

SeoGaleb.Ir